Sponsorlu Bağlantılar

Sayı Bulma Oyunu İndir Sayı Bulma Oyunu 1.2 Download Sayı Bulma Oyna

Sponsorlu Reklamlar

Sayı Bulma Oyunu İndir Sayı Bulma Oyunu 1.2 Download Sayı Bulma Oyna

Sayı Bulma Oyunu İndir Sayı Bulma Oyunu 1.2 Download Sayı Bulma Oyna

Boyut : 152 Kb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
İşletim Sistemi : Windows (Tümü)
Dil : Türkçe
Üretici Firma : Serol Aksel
Indir : Oyunu İndirmek İçin Tıklayınız…

Açıklama : Sayı bulma oyunu, adından da anlaşılacağı üzere 4 basamaklı bir sayıyı çeşitli tahmin sonuçlarını ve mantığınızı kullanarak bulmanızı gerektiren bir oyun.

Oyun bilgisayar ile, ya da tek oynanabilir. Bilgisayar ile oynandığında oyun, sırayla bilgisayar ve oyuncu arasında değişir.

Girmiş tahmin sayısından sonra tamam butonuna bastığınızda ipuçları Artı ve Eksi satırlarında belirtilir. Artı, bulunması istenen sayıdaki rakamlarda, tahmin edilen sayıdaki rakamların kaçının yeri ve değerinin doğru bilindiğini gösterir. Eksi ise yalnızca değeri doğru bilinen fakat yeri yanlış olan sayıların toplamını ifade eder. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse, bulunması istenen sayı 2881 olsun. Tahmi edilen sayı 8587 ise 8587 deki ilk 8 2881 deki ikinci sıradaki 8 ile aynı değerde fakat yeri farklı, ikinci 8, üçüncü sıradaki 8 ile hem aynı değerde hem de aynı yerdedir. Bu nedenle ilk 8 için Eksi, ikinci 8 için Artı dır. 5 ve 7 rakamları bulunması istenen sayıda yoktur. Bu nedenle Artı 1 Eksi 1 olur.
Bir başka örnek vermek gerekirse, bulunması istenen sayı 4532 olsun, sizin girdiğiniz sayı 6732 ise, görüldüğü üzere son 2 hanedeki 3 ve 2 aynı değerde ve aynı yerdedir. Fakat ilk 2 hane tamamen farklıdır. Bu durumda Artı 2 Eksi 0 olur.

Oyunu dilediğiniz takdirde süreli olarak oynayabilir ya da dilerseniz süre tutma özelliğini kaldırabilirsiniz.

Oyundaki zorluk derecesini ayarlayarak bulunması istenen sayının 4 tane herhangi rakam olacak şekilde ayarlayabilir ya da 4 farklı rakamdan oluşmasını sağlayabilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Başlat butonuna her bastığınızda oyun yeniden başlar ve süre sıfırlanır.

Visual Basic programlama dili ile yazılmış olan bu uygulama, küçük boyutuyla sisteminizi rahatsız etmez.

122 görüntülenme

Arama :

Benzer Yazılar

Yorum yazarak bize destek olabilirsiniz.

Site İçi Arama
Sponsorlu Reklamlar