Sponsorlu Bağlantılar

Obur Mağara Adamı Oyunu Prehistorik 2 İndir

Sponsorlu Reklamlar

Obur Mağara Adamı Oyunu Prehistorik 2 İndir

Obur Mağara Adamı Oyunu Prehistorik 2 İndir

Boyut : 1.02 Mb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
İşletim Sistemi : Windows 95/98/XP
Dil : Ingilizce
Üretici Firma : Titus Interactive
Indir : Programı İndirmek İçin Tıklayınız…

Açıklama :
Prehistorik 2 eski bir DOS oyunudur. Oyunda obur bir mağara adamını yönetiyoruz. Yapmamız gereken, elimizdeki silahla karşımıza çıkan canavarları öldürmek ve mümkün olduğu kadar çok nesne toplayarak bölümü bitirmek.

Oyuna Giriş

Oyun açıldığında, yeni oyuna başlamak için 1 tuşuna basmamız gerekiyor. İsterseniz 2 tuşuna basarak şifre bölümünü açabilirsiniz. Doğru şifreyi girince kaldığımız bölümden devam edebiliyoruz. Şifreler her bölümün sonlarına doğru ekranda gözüküyor. Beginner ve Expert olmak üzere 2 adet zorluk seviyesi var. Oyun ormanda başlıyor. Orman boyunca karşımıza değişik canavarlar çıkıyor. Örümcek, arı, kartal, kağlumbağa, ayı, ilerleyen bölümlerde penguen bunlardan bazıları. Canavarların üstünde zıplayınca getirdiği puan 8 kata kadar çıkıyor. Enerjinizi düşüren canavarları öldürdüğünüzde 6 tane kemik düşüyor. Eğer bu kemiklerin hepsini toplarsanız enerjinizi geri kazanıyorsunuz. İleri bölümlerde üzerine binebileceğiniz kağıt bir uçak var. Yine ileri bölümlerde balyoz ve balta olmak üzere 2 değişik silah bulunuyor. Kaşık, çatal ve bıçak üçlüsünü alırsanız canavarlar kısa süre birer yiyeceğe dönüşüyor. B, O, N, U ve S harflerini toplarsanız yukarıdan 100.000 puanlık, içi yiyecek dolu bir buzdolabı düşüyor. Yiyecekleri pişirmek için bölüm sonundaki çakmağı almamız gerekiyor. Eğer çakmak almazsak bölümü bitiremiyoruz. Çakmağı aldığımızda kırmızı yanan bölüm sonu lambası yeşile dönüşüyor ve lambanın üzerine gelince bölümü bitiyor.

Gizli Yerler ve İkramiye Bölümler

Bazı özel yerlere vurduğumuzda buralardan değişik nesneler ve yiyecekler çıkabiliyor. Özellikle trafik lambaları ve bölüm başlangıç levhalarının altına vurduğumuzda dev simit, dev patates kızartması, dev dondurma, dev üzüm v.b. yiyecekler düşürebiliyoruz. Bazı yerlerden de daha küçük şeyler çıkıyor. Bunlardan birkaçı da şöyle: sosis, çilek, hamburger, telsiz, musluk, disket, saksı, kahve, kiraz, yaş pasta, ayakkabı, bira, kalem, el bombası, limonata, yumurta, mum, yüzük, şamdan, çikolata, radyo… El bombasını aldığınızda etraftaki canavarlar ölüyor. Diğerlerinin farklı bir işlevi bulunmuyor. Bazı yerlerde gizli geçitler var. Bu geçitler bölümdeki farklı yerlere açılıyor. Bazı bölüm sonlarında üzerinde sadece yeşil ışık yanan trafik lambası var. Bu lambanın üzerine gelince sizi ikramiye bölüme götürüyor. İkramiye bölümlerde hiçbir canavar bulunmaz. Uzun bir pipet ya da sandviç üzerindeki yiyecekler toplanarak bölüm bitirilir. Bölüm sonunda can da bulunur.

Kontrol Tuşları

Yukarı Yön Tuşu: Zıplama
Aşağı Yön Tuşu: Eğilme
Sol Yön Tuşu: Sola ilerleme
Sağ Yön Tuşu: Sağa ilerleme
Boşluk: Saldırı
Aşağı+Sağ: Yürüme
Aşağı+Sağ+Sol: Daha ileriyi görme
Aşağı+Sol+Sağ: Daha geriyi görme

Not: Oyun tam ekranda başlamazsa Alt+Enter tuşlarına basarak tam ekrana alınız.

593 görüntülenme

Arama :

Benzer Yazılar

Yorum yazarak bize destek olabilirsiniz.

Site İçi Arama
Sponsorlu Reklamlar