Sponsorlu Bağlantılar

Eragon İndir Eragon Download

Sponsorlu Reklamlar

Eragon İndir Eragon Download

Eragon İndir Eragon Download

Boyut : 208 Mb
Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı (Demo)
İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP
Dil : Ingilizce
Üretici Firma : Stormfront
Indir : Programı İndirmek İçin Tıklayınız…

Açıklama : Merakla beklenen gerçek zamanlı macera, fantazi ve aksiyon karışımı diyebileceğimiz Eragon oyunu, nihayet geliştiricisi StormFront’un elinden çıkıp, Sierra firmasının profesyonel kurgulaması ile biz oyunseverlerin beğenisine sunuldu.

Yüzüklerin Efendisi ve X-Men serisilerinden görmeye alışkın olduğumuz filmden hemen sonra çıkartılan oyun demosu fikri, Eragon ile biraz değiştirilmiş gibi gözüküyor. Zira bu kez daha film bile sinemalarda gösterime girmeden (aslında 2006 Aralık ayında gösterime girmesi gerekliydi ülkemizde de) oyunu beğenimize sunuluyor ve Eragon dünyasının beyaz perdede nasıl hayat bulacağıyla ilgili oldukça merak uyandırıcı ipuçları vermekten geri kalmıyor.

Firmanın oyun için söylediği slogana bakarsak, Eragon ile mistik çağlara uzanan bir masala sürüklenip, usta bir ejdarha savaşçısı olma yolunda ilk adımımızı atabileceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Son dönem çıkan oyunlardan alışkın olduğumuz büyüler, silahlar, kombolar ve gelişkin fantastik kurgulara bir de Mortal Kombat serisinde uygulanan yavaş çekim bitiş sahnelerini de eklediğimizde, Eragon tüm beklentilerimize yanıt verecek gibi gözüküyor.

Oyunda, bahsettiğimiz gibi oldukça geniş bir perspektif ile ele alınmış oynanabilirlik seçenekleri mevcut. Sırf bu yüzden bile oyunu tek bir kategoriye sokabilmek çok güçleşiyor. Zira aksiyon, fantazi, macera, strateji, vb.. gibi birçok farklı içerik sunuluyor; ciddi olarak geniş bir oyuncu potansiyeline ulaşılması söz konusu bu durumda. Ancak Demo’yu oynadığımızda, en azından biz; bu farklı tarzların oyuna başarıyla entegre edildiğini farkettik. Umarız oyunun tam sürümünde de Demo’sundaki gibi harika grafiklere sahip bir oyunun oynanabilirliği de aynı oranda kolay sunulabilinecektir.

Oyunda tek kişi olarak ilerleyebilmemizin yanında, bazı takım elemanlarını da her an yanımıza alarak maceramıza atılabilme şansımız var. Demo’da sadece tek ana karakterle oynama sınırımız ve geliştirilemeyen tek bir ejdarha kullanma imkanımız bulunsa da, oyunun tam sürümünde filmindeki 10 farklı karakteri de seçebilme şansımız bulunuyor. Klasik FRP oyunlarındaki gibi elimizdeki silahları, büyüleri, aletleri ve hareketlerimizi geliştirip ilerletme şansımız da mevcut. Tabiki en büyük dostumuz olan Saphira adlı ejdarhamızın da oyun içindeki güçlerini arttırmamız ve isteğimize göre özelleştirebilmemiz imkanının sunulduğunu da hatırlatmamız gerekli.

Sonuç olarak, Eragon, yeni nesil fantastik öğeler içeren filmler ve oyunları arasında kendine iyi bir yer bulacak gibi gözüküyor. Üzerinde bu kadar çok konuşulan ve bu kadar çok çalışılan oyunun ve filmin, 2. bölümünün de çıkacağını şimdiden tahmin edebiliyoruz. Sıkılmadan bir nefeste bitirilebilecek bir Demo hazırlamış Sierra. Biz oyunseverlere oldukça güzel bir hediye gerçekten de…

En düşük sistem gereksinimleri :

İşlemci : Pentium 4 ya da dengi 1.4 Ghz bir işlemci
Ekran Kartı : 128 MB Nvidia veya dengi, DirectX 9.0 ve Piksel tarama destekli bir ekran kartı
Hafıza : 512 MB sistem hafızası
Sabit sürücü : Demo için 750 MB, tam sürüm oyun için 4 GB boş sabit sürücü alanı
Ses Kartı : DirectX 9.0 destekli bir ses kartı

Oyun Demosu ile problem yaşayanlar için bazı ipuçları :

1. Eragon, yeni nesil bir çalışma olduğu için, özellikle en düşük sistem gereksinimleri konusunda oldukça tutucu davranıyor. Bu yüzden, oyunun düzgün çalışması için bilgisayarınızın, yukarıda belirtilen en düşük sistem gereksinimlerini mutlaka sunabilmesi gerekmekte.
2. Eğer oyun ile ilgili bir hatalı çözünürlük ayarı, ya da olası bir kilitlenme sorunu yaşarsanız, Oyunun kurulu olduğu klasördeki Eragon.ini dosyasını silmeniz yeterlidir. Tekrar açtığınızda, Eragon için yeni bir konfigurasyon dosyası yaratılacaktır.
3. DirectX hatalarından olabildiğince sakınmak için, sadece Eragon için geçerli olmayan DirectX 9.0c güncellemesini mutlaka kurmanız gerekiyor. Ancak bu oyunların birçoğu özelleştirilmiş DirectX sürümleri ile geldikleri için, orjinal DirectX’in en son sürümünü buradan innDirmenizi ve ondan sonra yeni oyunları kurmanızı öneriyoruz. Bağlantıdaki DirectX’in son sürümünü yükledikten sonra, hiçbir oyun için ek olarak DirectX kurmanıza gerek kalmayacak. Oyun kurulumlarında, DirectX yüklensin mi şeklinde gelen uyarıyı da gözardı edebileceksiniz.
4. Eğer eksik DirectX dosyaları hataları alıyorsanız, bu DirectX’in hatasından değil, Microsoft’un her güvenlik güncelleştirmesinde, DirectX dinamik kitaplıklarının sürümlerini de dosya adı olarak güncellemesinden kaynaklanıyordur aslında. Sisteminizde eksik olduğu söylenen adın sadece numara içermeyen baş kısmını arattığınızda karşınıza gelecek dosyayı System32 klasörüne eksik dosya adıyla adlandırarak kopyaladığınızda sorun çözülecektir. Yine de kullanıcılarımıza kolaylık olması açısından olabilecek bazı eksik kitaplıkları sıkıştırılmış şekilleri ile yazıyoruz. Yapmanız gereken tek şey, eksik olduğu belirtilen dosyayı innDirip, Windows/System32 klasörü içine çıkartmaktır. (d3dx9_24.dll, d3dx9_25.dll, d3dx9_26.dll, d3dx9_27.dll, d3dx9_28.dll, d3dx9_29.dll, d3dx9_30.dll)
5. Son olarak hatırlatmakta fayda var, Eragon ne yazık ki Windows 64 Bit sistemleri desteklemiyor. Umarız, bu mini yardım ile oyun ile yaşanabilecek sorunlarınıza yardımcı olabilmişizdir.

191 görüntülenme

Arama :

Benzer Yazılar

Yorum yazarak bize destek olabilirsiniz.

Site İçi Arama
Sponsorlu Reklamlar