Sponsorlu Bağlantılar

Dizüstü PC ler için Pil Kontrol Programı SpeedswitchXP 1.52 İndir

Sponsorlu Reklamlar

Dizüstü PC ler için Pil Kontrol Programı SpeedswitchXP 1.52 İndir

Dizüstü PC ler için Pil Kontrol Programı SpeedswitchXP 1.52 İndir

Boyut : 787 Kb
Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)
İşletim Sistemi : Windows XP
Dil : Ingilizce
Üretici Firma : Christian Diefer
Indir : Programı İndirmek İçin Tıklayınız…

Açıklama :
SpeedswitchXP, intel ve amd dizüstü bilgisayarları için geliştirilmekte olan bir batarya ömrü düzenleyicisidir. Yazılım sistem sekmesine yerleşip, bilgisayarınızın tüm işlemci ve hafıza voltaj ayarlarını, performans, normal ya da en düşük pil kullanımını seçebileceğiniz şekilde değiştirmenize imkan tanıyor.

Özellikle Windows 2000’de frekans düzenleme imkanına sahip olan dizüstü kullanıcıları, ne yazık ki Windows XP’de intelin bu desteğinin olmadığını gördüler. Yani geçerli ayarlarınız ile sadece Windows XP’nin size sunduğu güç yönetimini kullanabiliyorsunuz ancak örneğin yüksek işlem gücü gerektirmeyen işlerle uğraşıyorsanız, o an işlemciniz aşırı çalışıp da bilgisayar pilinizi gereksiz yere harcayabiliyor. Yazılım bu noktada, her türlü voltaj ayarını gerek otomatik, gerekse de elle yapmanıza olanak sağlayıp pilinizden tam verim alabilmenize yardımcı oluyor.

Yeni çoklu işlemcileri de destekleyen bu yararlı uygulama, saat simgesine yerleşince ister ana ekrana geçiş yapıp seçeneklerinizi kendiniz belirleyebilir; isterseniz de otomatik olarak sunulan 4 güç seçeneğinden o an yapmakta olduğunuz işe uygun olanını seçip, pilinizi gerçekten de ekonomik olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

268 görüntülenme

Arama :

Benzer Yazılar

Yorum yazarak bize destek olabilirsiniz.

Site İçi Arama
Sponsorlu Reklamlar