Sponsorlu Bağlantılar

Solea Recorder 3.36 İndir Yüksek Kalitede Ses Kayıt Programı Türkçe Download

Sponsorlu Reklamlar

Solea Recorder 3.36 İndir Yüksek Kalitede Ses Kayıt Programı Türkçe Download

Solea Recorder 3.36 İndir Yüksek Kalitede Ses Kayıt Programı Türkçe Download

Boyut : 2 Mb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
İşletim Sistemi : Windows (Tümü)
Dil : Türkçe
Üretici Firma : DMK Yazılım
Indir : Programı İndirmek İçin Tıklayınız…

Açıklama : Üreticiden: Solea Recorder, çok amaçlı ve yüksek kalitede ses kaydı yapabilen ve seslerinizi bilgisayarınıza kaydedebilme imkanı sağlayan bir yazılımdır. Solea’dan bağımsız olarak çalışabilmektedir.

Kullanım Alanları:
– Radyo istasyonu iseniz, RTÜK kayıtlarınızı tutabilirsiniz.
– Müzisyenseniz, çalışmalarınızı kaydedebilirsiniz.
– Güvenlik sektöründeyseniz, telefon konuşmalarını kaydedebilirsiniz.

Özellikleri:
Düşük Disk İhtiyacı: 1 saatlik ses kaydını 19KB – 3.6MB’lık bir dosyada saklayabilirsiniz. Aynı kalitedeki ses kaydını ancak 6 MB’lık MP3 dosyasında elde edebilmek mümkündür. Haftada 7 gün 24 saat yayın yapan bir radyo istasyonunun 1 yıllık kaydı en fazla 32 GB yer kaplar.

Düşük CPU Kullanımı: Kayıt esnasında çok az mikroişlemci (CPU) kullanır. Çalışan programları etkilemez, kendisi de bu programlardan etkilenmez. Yayın makinasında Solea ile aynı anda rahatlıkla kullanılabilir.

Seviye Monitörü: Kayıt işlemi devam etsin/etmesin, girişteki sesi (Line-In, Mikrofon, Internal vb.) sürekli denetleyebilme, seviyesini değiştirebilme imkanı vardır.

Çoklu Giriş Desteği: Pek çok girişten (Line-In, Mikrofon, CD vb.) kayıt yapabilir.

Kablosuz Kayıt İmkanı: Ses kartının özelliğine bağlı olarak, hiçbir kabloya ihtiyaç duyulmadan bilgisayarınızda o anda çalmakta olan müziği/sesleri kaydedebilir.

VBR Mod: VBR (variable bitrate) modunda sıkıştırma yapar. Girişteki seslerin karmaşıklığına göre sıkıştırma oranını ayarlar. Basit seslerde veya sessizliklerde bitrate azalacağından, 1 saatlik kaydın 0.9 MB’a kadar düşme durumu söz konusudur.

Hafızada Sıkıştırma: Sıkıştırma işlemini doğrudan hafızada yaptığından sabit diskinizin yıpranmasını minimuma indirir. Solea Recorder dışındaki yazılımlar genellikle, sesleri önce WAV formatında sabit diske kaydederler daha sonra sıkıştırırlar (MP3’e dönüştürürler). Bilindiği gibi WAV formatı, sıkışmamış bir formattır ve sıkışmış formatlara göre 10-50 kat daha fazla yer kaplar. Bu kadar büyük dosyaların sabit diske sık sık yazılıp silinmesi yıpranmayı arttırmaktadır.

Çift Kayıt: Aynı anda hem düşük kalitede (RTÜK için) hem de yüksek kalitede (Master) kayıt yapabilir.

Çoklu Ses Kartı Desteği: Kayıt ve dinleme işlemlerini farklı ses kartlarından yapabilir.

Dosya Boyu Belirleme: Oluşturulacak ses kayıt dosyalarının kaçar saatlik olacağı ayarlanabilir.

Kayıt Periyotları Belirleme: Radyo istasyonunun yayın yaptığı saatler belirtilebilir, yayının olmadığı saatlerde kayıt alma işlemi gerçekleşmez.

Kayıt Formatı Belirleme: Her iki kaydedici için farklı sıkıştırma formatı tercih edilebilir. Sıkıştırma oranı arttıkça ses kalitesinin düşeceği fakat daha az yer kaplayacağı unutulmamalıdır.

Otomatik Başlama: İsteğe bağlı olarak, açılır açılmaz kayda başlayabilir.

“Tray Icon” Modu: İsteğe bağlı olarak, Windows araç çubuğunun sağ alt köşesinde simge durumunda çalışabilir.

Kayıt Bulma: Herhangi bir tarih/saatteki ses kaydına 1-2 saniyede ulaşılılabilir.

Kayıt Dinleme: Herhangi bir tarih saate ait ses kaydı (ağ üzerindeki başka bir bilgisayardan bile) kolaylıkla dinlenebilir. Hatta, o anda devam etmekte olan ses kayıt dosyası bile birkaç saniye gecikmeyle dinlenebilir. Diğer programların aksine, bu işlem için o anki dosyanın tamamlanmasını beklemeye gerek yoktur.

Ağ Üzerinden Erişim: Herhangi bir tarih/saate ait kayıt, ağ üzerindeki başka bir bilgisayardan kolaylıkla bulunup dinlenebilir.

Not: Önceki sürümü 250$ üzerinden satılan programın bu sürümü tamamen ücretsizdir, ayrıca innDir.com sunucusu tarafından gerek reklam gerekse de virüs taraması yapılmış olup herhangi bir zararlıya rastlanmamıştır.

629 görüntülenme

Arama :

Bir Yorum “Solea Recorder 3.36 İndir Yüksek Kalitede Ses Kayıt Programı Türkçe Download”

  • Canelli diyor ki:

    Programı indirdim. Virüs taraması yapmak istedim, bilgisayar “TR/Droper.Gen” virüsü var diye ikaz verdi. Bu programda gerçekten virüs mü var, yoksa bilgisayar mı yanılıyor. Açıklarsanız memnun olurum. Çok teşekkürler.Canelli

Benzer Yazılar

Yorum yazarak bize destek olabilirsiniz.

Site İçi Arama
Sponsorlu Reklamlar