Sponsorlu Bağlantılar

Sıhhi Tesisat Tasarım Çizim Programı FineSANI 10 NG İndir

Sponsorlu Reklamlar

Sıhhi Tesisat Tasarım Çizim Programı FineSANI 10 NG İndir

Sıhhi Tesisat Tasarım Çizim Programı FineSANI 10 NG İndir

Boyut : 114.9 Mb
Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)
İşletim Sistemi : Windows (Tümü)
Dil : Ingilizce
Üretici Firma : 4M TY
Indir : Programı İndirmek İçin Tıklayınız…

Açıklama :
Üreticinin açıklaması:
FineSANI sıhhi tesisat tasarımı ve hesaplamalarını entegre bir ortamda birleştirir. Binanın tüm sıhhi tesisat hesaplamalarını tesisat çiziminden aldığı veri ile oluşturur. Hesaplama tabloları, teknik raporlar, malzeme listesi ve maliyetleri, ve tüm sonuç çizimler (plan görünümleri, kolon şemaları ve ayrıntı çizimler) otomatik hazırlanır ve güncellenir.

FINE SANI biribirleriyle etkileşen iki bileşenden oluşur:
Tasarım bileşeni: IntelliCAD tabanlıdır. Tesisatı tasarımlamak ve sonuç çizimleri oluşturmak için kullanılan özgün, güçlü, esnek, ve uzman CAD sistemidir. Tasarım bileşeni ile tesisatın plan görünümleri, kolon şeması ve ayrıntılı çizimleri kolaylıkla oluşturulur.
Hesaplama bileşeni: Hesaplama tablosu uygulamalarına benzer işlevselliği ve zengin metodolojik alt yapısı ile ileri düzey hesaplama ortamı sunar. Sıhhi tesisat ile ilgili tüm hesap sonuçları eksiksiz hazırlanır, mükemmel raporlanır.

İleri düzey CAD arayüzü
FineSANI herhangi bir binanın sıhhi tesisat tasarımını iki basit basamakta gerçekleştirebilen ileri düzey CAD arayüzüne sahiptir:
Kat planında sıhhi tesisat elemanları yerleştirilir.
Basit ya da gelişmiş komutlar (duvara paralel boru çizmek, tesisat elemanlarını otomatik olarak borulara bağlamak vb.) ile boru tasarımı yapılır.

Kullanılacak mimari çizim DWG ya da DXF dosya biçiminde olabilir, hatta bir tarayıcı çıktısı (bitmap) dahi kullanılabilir. İstenirse mimari plan AutoBLD komutları ile FineSANI içinde kolaylıkla hazırlanabilir.

Çizim bileşeninden verilerin doğrudan hesap bileşenine aktarılması
Hesaplama bileşeni (temiz su, pis su ve yağmur suyu) verilerini otomatik olarak çizim bileşeninden alır. Tesisat, çizim bileşeninde numaralandırılır ve tesisat verisi hesaplara otomatik olarak aktarılır. Hesaplar zengin metodolojik alt yapı üstünde uluslararası ve Avrupa standartlarına göre yapılır.
FineSANI boru hesapları ile birlikte gereksinim duyulan tüm diğer hesapları (hidrofor, pis su tankı, foseptik vb.) yapar. Malzeme listeleri, proje maliyeti, teknik raporlar ve diğer sonuç çıktılarını hazırlar. Tüm hesaplama çıktıları uygun biçimde düzenlenmiştir.
Tesisat hesaplamalarının diğer yolu, akıllı FineSANI sihirbazıdır. Kullanıcı tesisatı görsel biçimde, şablonlar yardımı ile tanımlar ve sihirbaz kolon şemasını ve hesapları otomatik oluşturur.

Tüm proje çizimlerinin otomatik oluşturulması
Tüm sonuç çizimleri otomatik oluşturulur.
Ayrıntılı Plan Çizimleri: Hesap sonuçları (boru çapları vb.) kat planlarına otomatik aktarılır.
Kolon Şemaları: Tüm gerekli ayrıntıları içerir ve kullanıcı tarafından düzenlenebilir.
Tüm çizimler, özel yardımcılar ve kullanıcılara açık kütüphaneler kullanılarak düzenlenebilir, zenginleştirilebilir.

FineSANI ile çalışmak için 5+1 neden
İleri düzey yazılım araçları (C++) ve uzun soluklu yazılım mühendisliği teknolojisi ile geliştirilmiş, nesne tabanlı programlama felsefesine dayalı evrensel tasarım.
Diğer CAD ortamlarından tam bağımsızlık sağlayan; ancak en yaygın CAD standartları ve open dwg iletişimini destekleyen özgün çizim (kullanıcı lisansı ile birlikte IntelliCAD) bileşeni.
Baştan sonra binanın ve tesisatın gerçek 3 boyutlu modeli ile çalışma olanağı. Bina ve tesisat elemanlarının nesnel yapıları ve parametrik diyalog kutuları ile sınırsız yaratım ve değiştirme özgürlüğü.
Çizim ve hesaplama bileşenlerinin kusursuz etkileşimi ile çizimlerden hesap tablolarına, hesap tablolarından çizimlere karşılıklı veri aktarımı.
Hesaplama bileşeninin zengin, güvenilir metodolojik altyapısı ile en güncel teknik standartları kullanması. Ayrıca sonuç çıktıların tümüyle hazırlanması ve çıktıların mükemmel sunumu.
4M tesisat paketi ile bina yapım sürecinde mimarlar ve mühendisler arasındaki işbirliğini desteklemesi.

Programın lisanslı fiyatı ise 749$’dır.

794 görüntülenme

Arama :

Benzer Yazılar

Yorum yazarak bize destek olabilirsiniz.

Site İçi Arama
Sponsorlu Reklamlar