Sponsorlu Bağlantılar

Isıtma Soğutma Tesisat Çizim Programı FineHVAC 9 NG İndir

Sponsorlu Reklamlar

Isıtma Soğutma Tesisat Çizim Programı FineHVAC 9 NG İndir

Isıtma Soğutma Tesisat Çizim Programı FineHVAC 9 NG İndir

Boyut : 105 Mb
Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)
İşletim Sistemi : Windows (Tümü)
Dil : Ingilizce
Üretici Firma : 4M TY
Indir : Programı İndirmek İçin Tıklayınız…

Açıklama :
Üreticinin açıklaması:
FineHVAC ısıtma, soğutma, klima (ISK) tesisatı projelerini hesaplamaları ve çizimleri ile birlikte hazırlayan entegre bir yazılım aracıdır. Program birlikte uyum içinde çalışan tasarım ve hesaplama bileşenlerinden oluşur. FineHVAC proje sürecinin tamamında akıllı ve otomatik bir yol izleyerek herhangi bir ISK projesinde gereksinim duyulacak sonuçları üretir, tüm proje hesaplamalarını, teknik raporları, keşif listesini, ve tüm proje çizimlerini (plan görüntüleri, kolon şeması gibi) hazırlar.

Akıllı bina tasarımı
FineHVAC’nin tasarım bileşeni kullanıcıya tam bir CAD bağımsızlığı sağlayan IntelliCAD’dir. IntelliCAD tasarım sürecinde kullanıcının işini kolaylaştıracak bir çok özelliğe sahiptir.

Otomatik cihaz yerleştirimi:
FineHVAC plan çizimlerine radyatör, fan coil, menfez ve benzeri cihazları otomatik yerleştirebilir. Otomatik yerleştirim kullanıcı seçimlerine bağlı olarak, uzman proje yapım kurallarına göre gerçekleştirilir (radyatörlerin kuzey duvarına, pencere altlarına yerleştirilmesi, parepet yüksekliğinin dikkate alınması gibi). Kullanıcı isterse belirli bir alana cihazları homojen dağıtabilir

Otomatik tesisat borusu çizimi: Tesisat boruları duvarlara parelel, bellirtilen noktalara parelel çizilebilir. Cihazlar tesisat borularına basit bir kaç işlem ile kolaylıkla bağlanır.

Çizimlerden veri alarak otomatik hesaplamalar
FineHVAC ile plan görüntüsü kolaylıkla tesisatın tasarımlanacağı 3 boyutlu mahallere dönüştürülür. Mahaller tanımlandığı an, FineHVAC çizimden aldığı veriyi kullanarak ısı kayıpları ve soğutma yüklerini otomatik hesaplanır. Plan görüntüsü herhangi bir başka CAD aracı ile dwg ya da dxf biçimde hazırlanmış veya bir tarayıcıdan alınmış olabilir.

ISK tesisatı tüm boru, kanal ve cihazları ile birlikte kolaylıkla tasarımlanır ve otomatik tanınarak numaralandırılır. Tesisat verisi hesaplama föylerine aktarılır ve tüm hesaplamalar otomatik gerçekleştirilr.

Tüm proje çizimlerinin otomatik oluşturulması
Kolon Şeması: Tesisatın plan çiziminden tamamen otomatik oluşturulur. Kullanıcı kendi oluşturduğu kazan dairesi, pafta etiketi gibi özel çizimleri kullanabilme olanağına sahiptir.
Ayrıntılı çizimler: Mevcut çizimlerden yararlanılarak diğer ayrıntılı çizimler otomatik oluşturulabilir. Örneğin, tek boyutlu kanal çizimleri, hesaplamalar sonucu elde edilmiş boyutlara göre iki boyutlu biçime otomatik dönüştürülebilir, kolon borularının yön okları ve simgeleri uygun şekilde otomatik yerleştirilebilir. Böylelikle daha kusursuz çizimler elde edilebilir.

Metodoloji bütünlüğü
FineHVAC uluslararası standartlar ve yöntemlere göre hesaplamalar yapar. Soğutma yükleri için Carrier, Ashrae CLTD, Ashrae TFM, Ashrae RTS yöntemlerini , ısı kayıpları için DIN77 ve DIN83 standartlarını, hava kanalları için eşit hız, eşit basınç kaybı, statik geri kazanım yöntemlerini kullanır. Kullanıcı dilediği hesap yöntemini seçme hakkına sahiptir. FineHVAC her durum için en ileri teknik ve matematiksel modelleri kullanarak sonuçlara en doğru ve hızlı ulaşır.

Isıtma
Isı kayıpları ısı kaybı hesapları çizimlerden otomatik alınan ya da hesap föylerine el ile girilen veri kullanılarak DIN 4701/77 ve DIN 4701/83 standartlarına göre yapılır. Her mahal ve kat için elde edilen hesap sonuçlarının çıktıları hazırlanır. Ayrıca derece-gün yöntemi ile enerji analizleri yapılır.

İki borulu sistem herhangi iki borulu sistemin (klasik veya ters toplamalı) boru donanımı hesaplamaları kat planlarından otomatik alınan ya da el ile girilen veri kullanılarak yapılır. Boru hesaplamaları klasik metod ve ya hidrolik simulasyon metodu ile yapılabilir. Radyatör, kazan, brülör, sirkülasyon pompası, emniyet donanımı, baca, yakıt tankı ve benzerlerinin analitik hesaplamaları, kullanıcı tarafından değiştirilebilen zengin veri kütüphanelerinin de yardımıyla eksiksiz yapılır. Malzeme listesi, keşif özeti, ve teknik şartname hazırlanmasında mevcut şablonlardan yararlanılır. Rapor ve hesaplar basıma hazır tablolar haline getirilir.

Soğutma
Soğutma yükleri soğutma yükü hesapları kat planlarından otomatik alınan ya da el ile hesap föylerine girilen veri kullanılarak yapılır. Carrier, Ashrae CLTD, Ashrae TFM, Ashrae RTS yöntemlerini seçim şansı tanınır. FineHVAC kütüphanelerinde yapısal eleman bilgileri ve tüm illerin iklim bilgileri mevcuttur. Gölgeleme faktörleri üç değişik metodla hesaplanır. Diğer yüklerin (aydınlatma, insanlar, cihazlar, havalandırma, ve benzerleri) hesaplamaları yapılır. Mahaller, zon (50 adete kadar) ve sistemler olarak gruplandırılabilir. Elde edilen hesap sonuçları kullanıcının tanımladığı ayrıntı düzeyinde tablolar ve şemalar ile gösterilir.

Herhangi klasik veya ters toplamalı fan coil boru devresi hesapları yapılabilir. Tesisat ile ilgili veriler çizimlerden otomatik olarak alınabileceği gibi hesap föylerine el ile girilebilir. Boru hesapları klasik veya hidrolik simulasyon metodu ile gerçekleştirilir.

Programın lisanslı fiyatı ise 1220$’dır.

728 görüntülenme

Arama :

Benzer Yazılar

Yorum yazarak bize destek olabilirsiniz.

Site İçi Arama
Sponsorlu Reklamlar