Sponsorlu Bağlantılar

Doğrudan Temin Programı 2.1.2002 Demo Türkçe İndir

Sponsorlu Reklamlar

Doğrudan Temin Programı 2.1.2002 Demo Türkçe İndir

Doğrudan Temin Programı 2.1.2002 Demo Türkçe İndir

Boyut : 8.83 Mb
Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı (Demo)
İşletim Sistemi : Windows 98/2000/XP/Vista
Dil : Türkçe
Üretici Firma : Çağkan Otomasyon
Indir : Programı İndirmek İçin Tıklayınız…

Açıklama :
4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve Devlet Harcama Belgeleri Yönetmeliği usul ve esaslarına uygun olarak, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 21/f Pazarlık ile 22/d Doğrudan Temin usulüne göre yapılacak alımlarda düzenlenmesi gereken belgelerden oluşmaktadır. İşlemlerinizi daha güvenli, kolay ve hızlı yapmayı sağlayan, yapılan bütün işlemlerinizi, bilgilerinizi kayıt altına alarak çalışmalarınıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Belgeler:
Talep müzakeresi
Teklif mektubu
Personel görevlendirme onayı
Piyasa araştırma tutanağı
Yaklaşık maliyet cetveli
Harcama talimatı
Muayene kabul tutanağı
Makam onayı
21/f maddesi karar tutanağı
22/a, b, c maddesi alımları gerekçe formu
Ödeme emri belgelerinden oluşmaktadır.

Programın Kullanımı:
İdarenin tanımlanması: İdarenin sabit bilgileri olan adı, adresi, telefon, faks vb. bilgileri içermektedir.
Personel tanımlamada yine bu bölümde yer alan kişi tanımlamaları kısmında yapılır.
Kurum amirini (harcama yetkilisini) = yetkili olarak, gerçekleşme görevlisini = görevli olarak (Şube Müdürü Yardımcısı), komisyonda görev yapacak diğer elemanları = personel olarak tanımlayınız.
Alım Bilgileri: Bu alana yapacağınız alımla ilgili bilgilerin girilmesini sağlar, kaydettikten sonra program belge düzenlemeye hazır hale gelmiştir.

Belgelerin Kullanılması:
Talep müzakeresi: İhtiyaçların belirlendiği bu belgeyi doldurup önizleme yaptığınızda belgeniz kayda alınmış çıktı almaya hazırdır.
Görevlendirme belgesi: Yapılacak işte görev alacak personelin seçilmesini sağlar, burada elemanları belirleyip önizleme yaparak belgenizi alabilirsiniz.
Teklif mektubu: Bu belge bilgilerini talep müzakeresinden alır, güncel bilgiler doldurulup önizleme yapılarak çıktı alınır.
Piyasa araştırma tutanağı: Bu belgeyi doldurmadan önce değerlendirmeye alınan teklif sahiplerini programın istekli tanımlamaları bölümünde kayıt altına alınması gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra piyasa araştırma tutanağı belgesini kullanabilir, teklif sahibinin unvanının yazılacağı alana tıkladığınızda isimler otomatik olarak gelecek sadece alınan teklif fiyatlar yazılacaktır.
Yaklaşık maliyet cetveli: Bu belge bütün bilgilerini piyasa araştırma tutanağından alacaktır, herhangi bir işlem yapılması gerekmiyor sadece bu bilgiler piyasa araştırma tutanağından getirilsin mi sorusuna evet demeniz yeterli olacaktır. Bu alandaki teklif değerlendirme bölümü birden fazla ihtiyacın temin edilmesi sırasında alınan tekliflerin değerlendirilmesini otomatik olarak yapmakta hangi kalem malzemeye kimin en uygun fiyatı verdiğini detaylı bir şekilde sunmaktadır.
Harcama talimatı: Yapılmakta olan işlemlerin onayının alındığı belgedir, bu belgenin de güncel olarak yazılması gereken kısımları tamamlandıktan sonra önizleme yapılarak belge temin edilir.
Muayene komisyon karar tutanağı: Herhangi bir işlem yapmanız gerekmeden görevli isimleri belirlemek yeterli olacaktır, önizleme yapılarak temin edilir.
Ödeme emri: Bu belgenin kullanılması için önce hesap tanımlama kısmında hesap isimleri ile kodlarının ve belirlenmesi gerekecektir, kullanmakta olduğunuz bütün hesapların tanımlamasını bu alanda yapınız.
Ödeme emri düzenlerken istekli adı seçilir, hesap kodunu yazıldıktan sonra almış olduğunuz faturanın KDV tutarı ile fatura tutarı yazılır, diğer alanlara hesap sırası takip edilerek kodlarını ilgili alanlara yazmanız bu belgeyi hazır hale getirecektir.

Hesap isim ve kod tanımlaması:
Hesap İsmi = Örnek: Damga vergisi hesabı
Hesap No = Kullanmakta olduğunuz analitik bütçede yazılı hesabın kodu 1360
Hesap Türü = Hesabınız bütçe gideri ise değili, kasa veya çek hesabı ise kasa hesabını, kesinti hesabı ise kesintinin oransal mı tutarsal mı olduğunu seçip (genel olarak oransal olacaktır) alt kısma oransal tutarını, tutarsal ise kesinti tutarını yazınız.
Her hesabı ayrı ayrı tanımladıktan sonra kayıt edip diğer hesapların tanımlamasına geçilir.
Bütçe girişleri: Bütçenizi kodları ile birlikte bu alana girip kaydediniz. Yeni ödenek girişi veya transfer edilen ödenek olduğunda hesaplara ekleme yapabilir veya değiştirebilirsiniz bu işlemin aynı bölümde ve aynı harcama üzerinde yapmanız mümkündür. Analitik bütçeye göre ödeme emri düzenlerken harcamalarınızın kaydını tutar, ödenek durumunuzu 2 ve 4’ncü düzeyde %10 limiti hakkına bilgilendirir ve bütçe dağılımını takip eder.

463 görüntülenme

Arama :

Benzer Yazılar

Yorum yazarak bize destek olabilirsiniz.

Site İçi Arama
Sponsorlu Reklamlar