Sponsorlu Bağlantılar

Bedava Baskı Devre Tasarım Programı DipTrace 1.50 İndir

Sponsorlu Reklamlar

Bedava Baskı Devre Tasarım Programı DipTrace 1.50 İndir

Bedava Baskı Devre Tasarım Programı DipTrace 1.50 İndir

Boyut : 29.2 Mb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
İşletim Sistemi : Windows (Tümü)
Dil : Türkçe
Üretici Firma : Novarm Limited
Indir : Programı İndirmek İçin Tıklayınız…

Açıklama :
Üreticinin Açıklaması
Profesyonel, kullanımı kolay, otomatik çizimi güçlü, fiyatı uygun bir Baskı Devre Tasarım Programı mı arıyorsunuz?
DipTrace’i deneyin, sürprizle karşılaşacaksınız. DipTrace modern, profesyonel bir Baskı Devre Tasarım Programıdır ve artık tamamen Türkçe olarak kullanılabilir.

Program 4 bileşenden oluşur:

PCB Layout — Kullanışlı elle çizim ve otomatik çizim özellikleriyle baskı devre tasarlayın
Schematic — Devre şemasını çizin ve baskı devresi için PCB Layout’a aktarın
Pattern Editor — Elemanların plaketteki kılıflarını (footprint) hazırlayın
Component Editor — Şema için bir veya daha fazla parçadan oluşan elemanlar oluşturun

Özellikleri

Öğrenimi kolay kullanıcı arabirimi
Şema çizmek için, sadece elemanı sayfaya yerleştirin ve şematik programdaki bağlantı ve bus yerleştirme araçlarıyla diğer elemanlara bağlayın. Birden fazla sayfadan oluşan tasarımlar oluşturabilirsiniz. Şemanız hazırsa “Dosya” menüsünden “PCB’ ye Aktar” ı seçerek şemayı kolayca plakete aktarın.
Kullanımı kolay elle çizim veya güçlü otomatik çizim
DipTrace, ister tek yüzlü, ister çift yüzlü çizim yapabileceğiniz, “rip-up and retry” algoritmasını kullanan gelişmiş bir otomatik çizim özelliğine sahiptir. Otomatik çizici; bir önceki denemede çizilememiş yollara yer açmak için çizimi geri alıp bağlantıyı yeniden çizme özelliği sayesinde son derece yüksek tamamlama oranına ulaşır.
Şekil tabanlı bakır dolgu (copper pour)
Güçlü bakır dolgu oluşturma sistemi, asitte eritilecek alanı en aza indirerek üretim maliyetlerinizi azaltır. Bunun için, yapmanız gereken sadece PCB Layout’ta plaket üzerine bakır alan yerleştirmek. Seçili alanda kalan pedler ve yollar, etrafında istenen miktarda boşluk otomatik olarak bırakılarak çevrilir.
Gelişmiş test ve hata kontrol özellikleri
PCB ve Şematik program, tasarımını kontrol etmek için araçlara sahiptir: “Elektriksel Kural Kontrolü (ERC)”; şemanızı tanımlanmış ve sizin de değiştirebileceğiniz kurallara göre test edip hataları gidermenize imkan tanır. “Tasarım Kural Kontrolü (DRC)” fonksiyonu; tasarım objeleri arasında kalan mesafeleri, en küçük yol ve delik ebatlarını kontrol etmenize imkân tanır. Hatalar grafiksel olarak gösterilir, adım adım düzeltme yapabilir ve her düzeltmeden sonra sadece tek bir tıklamayla DRC’ yi tekrar çalıştırabilirsiniz. “Bağlantı iletkenlik denetimi”, plaketinizdeki bütün bağlantıların elektriksel olarak bağlantıyı tamamlayıp tamamlamadığını kontrol eder.
Elektro Autorouter Desteği
Karmaşık plaket tasarlamışsanız ve çok yüksek otomatik çizim kalitesi istiyorsanız, DipTrace size ConnectEDA’nın Electra hape Based Autorouter için desteğini sunuyor. Electra günümüzün makul fiyatlı otomatik çizim araçlarından en etkilisidir.
İthal/İhraç Özellikleri
Diğer EDA ve CAD prgramları ile şema, pcb ve kütüphane alışverişinde bulunabilirsiniz. Eagle Script’leri ithal etme özelliği sayesinde Eagle eleman ve kılıf kütüphanelerini Diptrace’e ithal edebilirsiniz. P-CAD eleman ve kılıf kütüphanelerini, şema ve baskı devrelerini de DipTrace’e ithal edebilirsiniz.
İmalat formatında çıktı alabilme
DipTrace farklı imalat formatlarını destekler. Bu baskı devre programını kullanarak sayısal kontrollü (N.C) delme makineleri için N/C Drill formatında, baskı devre üreticilerine göndermek için RS-274X formatında Gerber dosyaları oluşturabilirsiniz.
Kazıma makinesiyle plaket hazırlama
DipTrace kenar çizgilerini DXF formatına göndermenize imkân tanır. DXF dosyalarını Ace Converter (ücretsizdir) ile G-kodlarına dönüştürebilir.
5000’den fazla eleman barındıran kütüphaneleri
DipTrace eleman ve kılıf (footprint) kütüphanelerinde farklı üreticilere ait 50.000’den fazla eleman ihtiva eder.
Kendi kütüphanenizi oluşturma imkanı
Component Editor ve Pattern Editor ile kendi eleman sembolü ve kılıflarınızı oluşturabilirsiniz. Component Editor vasıtasıyla sembol ve kılıfı birbiriyle ilişkilendirip komple elemanlar haline getirebilirsiniz.

Nasıl Türkçe yapacaksınız:

Programı innDirin ve bilgisayarınıza kurun. Daha sonra “Türkçe Dil Paketi”ni innDirin ve kurun.
Türkçe dil dosyasını innDirmek için tıklayınız.

DipTrace Kullanım Kitapçığı

Bu belge size DipTrace’in nasıl kullanıldığını basit bir devre şeması ve onun baskı devresini hazırlayarak anlatmak, eleman ve baskı devre kılıflarının DipTrace’ te nasıl oluşturulacağı konusunda yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Bu belgeyle adım adım tasarım yapmayı ve programın ek özelliklerini kullanmayı öğrenebilirsiniz. (Versiyon 1.23’e göre hazırlanmıştır.)
Word biçiminde innDirmek için tıklayınız.

Ücretsiz sürüm hakkında:
Maks. 250 pin, 2 sinyal katmanı, DXF, N/C-Drill, Gerber biçimlerine ihraç etmiyor. Tüm özelliklerden yararlanmak için ücretli sürümü satın almalısınız.

DipTrace ticari olmayan sürüm (1000 pin, 4 sinyal katmanı) 125$’dır.

221 görüntülenme

Benzer Yazılar

Yorum yazarak bize destek olabilirsiniz.

Site İçi Arama
Sponsorlu Reklamlar