Sponsorlu Bağlantılar

CKEditor 3.4 İndir Metin Düzenleme Scripti

Sponsorlu Reklamlar

CKEditor 3.4 İndir Metin Düzenleme Scripti

CKEditor 3.4 İndir Metin Düzenleme Scripti

Boyut : 1.8 MB
Kullanım İzni : Ücretsiz
İşletim Sistemi : Windows (Tümü)
Dil : Türkçe
Üretici Firma : Frederico Knabben
Indir : Programı İndirmek İçin Tıklayınız…

Açıklama : 2003 yılından beri FCKeditor adıyla, açık kaynak kodlu olarak internette insanların kullanıma sunulan bir metin düzenleyicisi iken 2009 yılında üreticisi tarafından CKEditor adıyla ve 3.0 sürüm numarasıyla yenilenmiş olarak piyasaya sunulmuştur.

CKEditor internet sayfaları için tasarlanmış bir metin düzenleyicidir. Genellikle internet sitesi sahiplerinin işine yarayabilecek bir program olan CKEditor, WYSIWYG editor denen “Ne Görüyorsan O” mantığıyla çalışmaktadır. Yani Microsoft Office Word veya OpenOffice gibi metin editörlerinde bulunan tüm özellikleri içinde barındıran ve internet sayfalarındaki yazı yazma alanlarına uyumlu hale getirilerek, kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayan bir web programıdır.

İlk etapta internet sitesi sahiplerinin işine yarayan bir program gibi görünse de; diğer yönleriyle de incelediğimizde internet sitelerini kullanan ziyaretçi, site editörü kişilerin de oldukça işine yarayan bir program olduğunu anlamaktayız. Bu da bir internet sitesi sahibi iseniz ziyaretçileriniz, editörleriniz ile iletişiminizin daha güçlü olması anlamına gelmektedir.

Diyelim ki bir internet sitesi üzerindeki bir konunun devamına yorumunuzu, fikrinizi veya sorunuzu yazmanız gerekmekte ve mesajınızı yazacağınız yer sadece bir boş kutucuktan oluşuyor. Yazmak istediğiniz mesaj içerisinde koyu, yatık, altı çizili veya kırmızı renkle özellikle belirtmek istediğiniz alanlar olduğunu fark ettiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Veya yazı yazdığınız alanda site sahibi tarafından html kodu girmeniz güvenlik sebebiyle engellenmiş olabilir. Fakat CKEditor ile kullanıcılarına mesaj yazma alanlarında her türlü imkanı sunan bir web sitesinde yazdığınız mesajlarda site sahibinin izin verdiği oranda yazı yazma kutucuğunun üzerinde bulunan araç çubukları ile mesajlarınızı her türlü özelleştirebilirsiniz.

Örneğin :
CKEditor olmayan bir metin alanında “koyu, yatık, altı çizili, renkli yazı” yazamazken yani yandaki gibi sade görünümlü bir yazı yazabiliyorken CKEditor olan bir metin alanında “koyu, yatık, altı çizili, renkli yazı” gibi her türlü özel metni yazabilirsiniz.

CKEditor Özellikleri :

Tüm internet tarayıcılarına uyumluluk.
Masaüstü metin editörlerinde bulunan tüm özellikleri barındırabilme. (Word, OpenOffice)
Kullanıcı ekranı renk düzeninin değiştirilebilmesi.
Türkçe dahil dünya üzerinde kullanılan dilleri ve karakter setlerinin tamamının desteklenmesi.
Araç çubuklarının özelleştirilebilmesi. Belirli şeylerin bırakılıp bazılarının kaldırılması gibi.
Şablon desteği (şimdilik 3 tane)
Metin içerisine resim ekleyebilme.
Metin içerisine tablo ekleyebilme.
Yazı fontu, boyutu, rengi, başlık türü belirleyebilme.
Yazı yazma alanının boyutunu değiştirebilme.
Arama ve Değiştirme yapabilme.
Sağdan sola ve Soldan sağa yazılan diller için destek.
Yazılarak bağlantı verebilme.
Metin içine flash animasyon, smiles simgeleri ekleyebilme.
Undo/Redo (geri al, yinele) özelliği
Tüm özellikler için buraya tıklayınız.

Çevrimiçi Demo :
CKEditor programını indirip kurmadan önce denemek isterseniz buraya tıklayınız.

Çevrimiçi Yardım Dokümanı :
CKEditor programınızı sitenize entegre etmek ve tüm sorularınızın cevabını içeren eğitim belgelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ücret ve Lisans :
CKEditor programınızı internet siteniz üzerinde mesaj alanlarınıza entegre ederek kullanmak tamamen ücretsizdir. Üreticinin internet sitesi üzerindeki eğitim dokümanlarından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.
Fakat ticari bir internet siteniz varsa ve üreticiden özel teknik destek almak istiyorsanız programın lisansını satın almanız gerekmektedir.
1 yıllık e-posta ile teknik destek almak için lisans ücreti olarak 600 Usd ödemeniz gerekmektedir.
Ömür boyu e-posta ile teknik destek almak için lisansı ücreti olarak 1.350 Usd ödemeniz gerekmektedir.

21 görüntülenme

Benzer Yazılar

Yorum yazarak bize destek olabilirsiniz.

Site İçi Arama
Sponsorlu Reklamlar